Izabrani najbolji sportisti Tuzlanskog kantona

Stefani Krešić i Nikola Drobnjak u konkurenciji pojedinačnih, te Alen Ovčina i Edina Selimović u konkurenciji ekipnih sportova, proglašeni su najboljim sportistima Tuzlanskog kantona u 2021. godini, na sinoć održanoj manifestaciji u organizaciji Sportskog saveza Tuzlanskog kantona.

Stefani Krešić (Karate klub Do Tuzla) u 2021. godini je osvojila Zlatnu medalju na Svjetskom WKF Kupu u Poreču u kategoriji seniora do 21 godine i srebrenu medalju na Svjetskom WKF kupu u Veneciji, te postala državana prvakinja u svojoj kategoriji, dok je Nikola Drobnjak (KBV Flek Tom Cat) osvojio srebrenu medalju na Svjetskom prvenstvu u kick boxu u Italiji.

Alen Ovčina je rukometaš Slobode iz Tuzle, osvajač Kupa BIH i član našeg rukometnog tima na Evropskom prvenstvu 2022. Na kojem na žalost nije upisao nastup, jer je pred samo prvenstvo bio pozitivan na koronavirus, dok je Edina Selimović iz Gračanice jedna od najboljih igračica naše odbojkaške reprezentacije sa kojom je osvojila CEV srebrenu ligu i nastupina na prvom Evropskom prvenstvu za našu odbojkašku reprezentaciju. (Tuzlainfo.ba)