Neizvjesna završnica u Mejdanu, Sloboda bolja od Budućnosti – .

Sloboda je večeras u 13. kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine sa 79:77 pobijedila ekipu Budućnost PROLAB.

Prvi period gosti rješavaju u svoju korist sa 21:19, da bi Tuzlaci boljom igrom u odbranu u nastavku uspijevaju preokrenuti rezultat i otići na odmor sa 41:38.

Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 64:52 u korist Slobode i kada su svi očekivali laganu pobjedu domaćeg sastava na 1:20 do kraja gosti iz Bijeljine dolaze na pet poena zaostatka 76:71, u zadnjoj minuti i na 77:75, da bi na kraju Sloboda ipak upisala zasluženu pobjedu 79:77.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Đorđe Lelić sa 18 poena, te Nikola Jeftić sa 17. Bolji od ostalih u redovima Budućnosti bili su Luka Jovanović sa 18 poena, dok je Adi Zahiragić postigao 17.

Gostima je ovo četvrti poraz uz devet pobjeda, a Slobodi sedma pobjeda uz šest poraza.