SportSloboda 2 slavila u gradskom derbiju

Sloboda 2 slavila u gradskom derbiju

Drugi tim OKK Sloboda, kojeg čine mladi i perspektivni igrači ovog kluba, sezonu u A1 ligi BiH je otvorio pobjedom i to protiv aktuelnog šampiona ovog takmičenja, gradskog rivala UKK Student.

Rezultat na kraju zanimljive i dinamićne utakmice bio je 92:86 za Slobodu 2.

Tokom prvog poluvremena ekipa Slobode je imala prednost i od + 20 (42:22), nakon čega Student pravi seriju 20:0 za izjednačenje. Do kraja prvog poluvremena Sloboda serijom 6:0 ide na odmor vodstvom 48:42.

U trećem periodu mladi igrači Slobode ponovo idu na dvocifrenu prednost, a najveća je bila 66:51 u 26. minuti utakmice, a rezultatom 70:61 ušlo se u posljednji period igre.

U četvrtoj dionici Student na dvije minute do kraja dolazi na koš zaostatka 83:85. Međutim u odlučujućim momentima mladi tim Slobode ima više koncetracije i zasluženo dolazi do pobjede.

Čustović sa 18 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, Halilčević je dodao 17, Krajinić 14 i Medunjanin 10 poena, dok su Gutić, Ćosić i Kunosić ubacili po 8 poena. Kod Studenta Latifagić je ubacio 24, Jakubović 17, Herenda 14 poena uz 12 skokova, te Kamberović 9 poena.