back to top

Ubjedljiva pobjeda ŽRK “Živinice” na domaćem terenu

ubjedljiva pobjeda žrk “živinice” na domaćem terenu

Ženski rukometni klub Živinice proteklog vikenda upisao je treću prvenstvenu pobjedu, a drugu u nizu. Nakon slavlja na gostovanju u Bihaću, rukometašice Živinica u okviru 10. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine na domaćem terenu sa rezultatom 37:18, savladale su ekipu Turbine iz Jablanice.

Međusobni duel ženski rukometni klub Živinice dočekao je na šestoj poziciji na tabeli Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a ekipa Turbine iz Jablanice na sedmoj. Predstavnice našeg grada efikasno otvaraju utakmicu, te protivniku šalju poruku, da su dva boda za njih cilj i imperativ u ovom susretu. Uz izgrađene napade, ženski rukometni klub Živinice igra i kvalitetnu odbranu, te brzo imaju osjetljivu rezultatsku prednost. Na veliki odmor odlazi se kod rezultata 19:8, za domaće igračice. U drugom poluvremenu na terenu identičnan razvoj događaja, kao i u prvom dijelu. Ženski rukometni klub Živinice do kraja susreta igra fokusirano te nakon 60 minuta igre slavi pobjedu rezultatom 37:18.

Najefikasnija u redovima domaće ekipe bila je Bečić sa 10 golova, a pratile su je Redžić sa devet i Trokić sa šest golova. Partiju vrijednu pomena imala je i Mujčinović sa 18 odbrana.

Narednog vikenda ženski rukometni klub Živinice će put Mostara gdje će ih dočekati rukometašice Lokomotive. Lokomotiva je treća na prvenstvenoj tabeli sa 14 osvojenih bodova. Ekipa iz Mostara dugo je bila blizu mjesta koje vodi u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, ali sa tri poraza u posljednja četiri susreta za prvoplasiranom ekipom Krajine zaostaju šest bodova.

Pred utakmice 11. takmičarske runde, ženski rukometni klub Živinice zauzima šestu poziciju na prvenstvenoj tabeli sa sedam prikupljenih bodova, uz omjer od tri pobjede, jednog neriješenog rezultata i šest poraza i gol razliku +6.