Diplomirao Ademir Lasetović, novi član trenerskog tima OKK Sloboda – .

Ademir Lasetović, nekada košarkaš a od nedavno kondicijski trener OKK Sloboda ove sedmice je stekao diplomu na Fakultetu za tjelesni odgoj i sport Univerziteta u Tuzli.

Lasetović je diplomirao na temu: “Primjena fitness programa u kondicijskoj pripremi košarkaša”, a mentor na radu mu je bio dr. sci. Jasmin Zahirović, vanredni profesor.

volcanobet.ba

– Još jedno poglavlje u životu je zatvoreno ali definitivno ne i posljednje. Okrećem se novim izazovima, postavljam nove ciljeve i uz Božiju pomoć idem sve da realizujem kako sam i zamislio. Značaj tog dana i odbrane rada sam shvatio kada sam ugledao roditelje i osjetio njihov ponos – rekao nam je Lasetović.

Već duži vremenski period je uspješan fitnes trener, a od nedavno je dobio priliku da vodi brigu o fizičkoj spremi košarkaša kluba u kojem je bio prvotimac.

– Kada sam prestao sa svojom profesionalno karijerom zbog zdravstvenih problema, odlučio sam jednog dana da se vratim, pomognem svom klubu ali u drugoj ulozi, kao kondicioni trener. Sada sam tu, sretan, zato što mi se želja ostvarila i ponovo sam dio košarke kako to i prilići nama Lasetovićima. Svjestan sam velikog zalogaja i odgovornosti sam prihvatio. Ali to sam ja. Gladan, željan uspjeha i dokazivanja. Do sada sve što sam vjerovao da zaslužujem, vjerovao da mogu to sam i ostvario. Ne sumnjam u sebe i znam da će ovo biti jedna lijepa priča i veliko iskustvo.

Za mnoge je bilo iznenađenje njegov angažman u politici, gdje sve rjeđe viđamo kvalitetne mlade ljude. Lasetović se nalazi na listi SDP-a na Skupštinu Tuzlanskog kantona.

– Zasluge što sam se pridružio SDP-u   idu jednoj osobi. U životu me privlače iskreni ljudi sa iskrenim namjerama, kojih je danas vrlo malo, nažalost. U ovoj priči sam okružen poštenim, vrijednim, iskrenim i ambicioznim ljudima što nam daje elana da se zajedno borimo protiv ovog groznog sistema. Mnoge je politika promijenila, pokvarila a ja ću biti primjer da je moguće ostati dobra i poštena osoba i tokom političkog djelovanja. Borim se da u svakom pogledu Tuzla odnosno Tuzlanski kanton napravimo boljim mjestom za život svih građana – rekao nam je Ademir Lasetović.

spot_img

DRUGI UPRAVO ČITAJU