back to top

KK Basket Živinice:Veoma uspješan vikend

kk basket živinice:veoma uspješan vikend

Košarkaški klub Basket Živinice imao je odličan posljednji vikend mjeseca novembra.
Naše omladinske selekcije izgledaju sve bolje i bolje kako sezona odmiče. Pioniri su prvi istrčali na teren i bez nekih veći problema došli do pobjede nad vršnjacima iz Brčkog rezultatom 43:11. Naši momci su nametnuli svoj ritam i brzo stvorili prednost koju su održavali tokom cijelog susreta.

Nakon pionira nastupaju kadeti koji, kako smo najavili, polako podižu formu iz utakmice u utakmicu i ostvaruju svoju prvu pobjedu. Nešto neizvjesnija utakmica u prve tri četvrtine da bi naši momci u posljednjoj četvrtini ubacili u brzinu više i upisali pobjedu rezultatom 38:25. Velike zasluge pripadaju našem kadetu i ujedno i najmlađem prvotimcu Goletić Minelu.

Šlag na kraju je definitivno utakmica senoira

Gostovali smo u ispunjenoj dvorani u Gradačcu, susret dvije neporažene ekipe. Naša ekipa je oslabljena neigranjem Meštrića zbog povrede leđa, dok su Mazalović i Mujaković igrali sa povredom prepone odnosno zadnje lože. Sve nas to nije obeshrabrilo i cilj je bio jasan – pobjeda!

Obje ekipe su ušle u susret jako i sa željom da ostanu neporažene. Utakmica je bila u egalu, rezultat se smijenjivao na obje strane, ali naša ekipa ipak na poluvrijeme odlazi sa 7. poena prednosti. Gosti bolje otvaraju treću četvrtinu i prave seriju 9:0 i preuzimaju vodstvo. Trener Sulejmanović traži odmah time-out i zahtjeva smirenost, koncentraciju i dobru energiju.

Ekipa se vraća na teren i pravi nevjerovatan preokret na krilima kapitena Korkutovića za kojeg odbrana Gradačca nije imala apsolutno nikakvo riješenje.

Već sredinom treće četvrtine naša ekipa stiče prednost od 15 poena koju je održala do kraja utakmice. Naš kapiten je odigrao fenomenalnu utakmicu i nosio ekipu do pobjede skupa sa Mazalovićem koji je povrijeđen stisnuo zube i pod bolovima odigrao više od 35 minuta.

Korkutović je ubacio 46. poena i dodao 8. asistencija uz 7. skokova, dok je Mazalović ubacio 14. poena i uhvatio čak 24. skoka. Konačan rezultat je glasio 76:89. Narednog tjedna smo domaćini ekipi Prvi koš iz Viteza./Tim za medije/