back to top

Konjuh slavio pobjedu nad ekipom Vogošće

konjuh slavio pobjedu nad ekipom vogošće

Rukometaši Konjuha u okviru trinaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na krilima navijača slavili su  pobjedu nad ekipom Vogošće, rezultatom 27:26 (15:14).

Utakmica je najavljivanja kao veliki derbi što se i pokazalo na terenu.

Uzbudljivu i neizvijesnu igru pružili su igrači oba tima.

Izjednačena utakmica tokom svih 60 minuta, najveću prednost Konjuh je imao sredinom prvog poluvremena 3 goola, 8:5, od tada do kraja utakmice niko od ekipa nije imao veću prednost od dva gola.

Pobjedu za Konjuh iz sedmerca u posljednjim sekundama utakmice donio je Almir Osmanhodžić koji je u ovom susretu postigao 13 pogodaka, drugi najefikasniji u našoj ekipi bio je Arsenije Bubić koji je dao pet golova, u Vogošći najefikasniji bivši igrač Konjuh-a Nikola Grujić sa osam golova.

Konjuha do kraja sezone očekuju jos dva derbija prvi narednog vikenda u Zavidovićima sa ekipom Krivaje te sa Gračanicom na domaćem terenu kada će se spustiti zavjesa na jesenji dio prvenstva u rukometnoj Premijer ligi BiH.

Sa 16 ostvarenih bodova u trinaest odigranih kola Konjuh zauzima petu poziciju na tabeli.