back to top

Ostvareni rezultati 1.kola Karate lige Tuzlanske regije

ostvareni rezultati 1.kola karate lige tuzlanske regijeU nedjelju, 25. februar, u Sportskoj dvorani u Banovićima, u tehničkoj organizaciji KK ,,ŠOTOKAN,,
održano je 1.kolo Karate lige Tuzlanske regije u uzrasnim kategorijama djeca od 6 do 13 godina, kadeti i juniori i seniori kate i borbe pojedinačno i ekipno.

Na ovom takmičenju učešće je uzelo 22 klubova iz Tuzlanske regije, Brčko Distrikta ,Bijeljine, Zvornika , Zenice, Zavidovića, Usore sa 452 takmičara.Za Karate klub ,,Šotokan,, nastupila su 64 takmičara u pojedinačnim i ekipnim kategorijama u borbama i katama.

Naši takmičari su ostvarili dobar rezultat osvojivši: 9 zlatnih, 9 srebrenih i 19 bronzanih medalja.Po broju osvojenih bodova na 1.kolu karate klub ,,Šotokan ,, zauzeo je treće mjesto. Svim ostalim takmičarima koji na ovom kolu lige nisu osvojili medlju želimo puno sportske sreći i da na
slijedećem takmičenju i oni se popnu na pobjedničko postolje.

Zahvaljujemo se ovim putem podršci Grada Živinice, roditelja naših članova bez kojih ne bi bilo moguće ostvariti ovako dobre rezultate i našem sponzoru ATRIUS PROJEKT, Internistička ordinacija ,,dr Šljvić,, Grafika ,,Mega Art,, firma za izradu odjeće ,,Fotex,, Banovići, Apoteka Đulović, RiH Slihović i AM Gradnja.

Naravno za sve uspjehe i takmičarske rezultate zaslužni su i naši treneri  Bojić Ahmo, Mušić Advija i Ćasurović Džemal./predsjednik kluba Ahmo Bojić/