back to top

Pregled sportskih aktuelnost –

NK Bratstvo – NK Zvijezda Gradačac (3:3)

Brastvo i Zvijezda u utakmici 2. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u komšijskom derbiju remizirali su rezultatom 3:3. Bio je ovo pravi praznik fudbala na Gradskom stadionu Luke u Gračanici.

Pred oko 300 gledalaca Bratstvo je tražilo prvu pobjedu nakon prošlosedmičnog remija u Srebreniku (2:2). Ovo je za Zvijezdu bio prvi meč, jer je susret protiv Tomislava prolongiran nakon užasnog zločina koji se dogodio u Gradačcu.

pregled sportskih aktuelnost –

Gosti su prvi poveli u 11. minuti golom Zvonimira Mikića. Nije dugo trebalo ekipi Gradačca da povisi prednost na 0:2 golom Azera Kozića u 20. Minuti. Bratstvo smanjuje prednost gostiju na 1:2 golom kapitena Maida Jaganjca u 43. minuti. Konačan rezultat prvog poluvremena postavlja Dario Ivoš u 47. minuti, te gosti na odmor idu sa dva gola prednosti.

Izabranici Nikole Nikića u drugom poluvremenu dolaze do nova dva gola, najprije u 62. minuti iz penala pogađa Maid Jaganjac, a u 64. Edis Smajić. Do kraja utakmice nije bilo više rezultatske promjene tako da je utakmica između Bratstva i Zvijezde završena 3:3.

Hendikep za ekipu Bratstva je svakako povreda Anisa Devedžića, koji će biti van terena mjesec dana. NK Bratstvo se nakon ljekarskog pregleda oglasio na zvaničnom facebook profilu.

„Anis Devedžić minimalno mjesec dana van terena! Desno rame je kilinički luksirano u potpunosti, pokrete ne izvodi, ali na svu sreću preloma nema. Ukoliko sve prođe dobro prilikom repozicije ramena Devedžić će biti van terena mjesec dana”, rekao nam je doktor Adnan Muslimović. Brz oporavak Deva!“ stoji u objavi Bratstva.

Narednu utakmicu Bratstvo igra u nedjelju (27.08) protiv Stupčanice sa početkom u 17 sati. Nakon odigrana dva kola ekipa iz Gračanice nalazi se na osmom mjestu na tabeli sa dva osvojena boda i gol razlikom 5:5. Prva je Sloboda sa dvije pobjede koju prati Budućnost iz Banovića.

RK – RK Bjelin Spačva Vinkovci 26:33 (11:17)

U subotu u dvorani Luke RK odigrala je treći po redu pripremni susret, a protivnik Gračanice bila je  “Bjelin Spačva” iz Vinkovaca, koja je bila bolja rezultatom 26:33.

U prvom poluvremenu 20-tak minuta prisutna publika mogla je gledati utakmicu  sa puno ritma, agresivnu sa dosta kontakt igre, dvije ekipe za koje već u ovoj fazi priprema možemo reći da su fizički potpuno spremne.

Od samog početka gosti su došli u vodstvo koje su kako je utakmica odmicala postepeno povećavali.

Rezultatski sve do te 20’ RK održavala je rezultatski priključak kada je nakon dva vezana gola došla do 9:10, a onda su domaći potpuno izgubili koncentraciju i konce igre i u fazi napada.

„Naime, do tog momenta u napadu smo djelovali da imamo ideju i odlučnost, premda smo se dosta mučili sa izvanrednim golmanom Spačve, Sandrom Kolarom, koji je bio glavni krivac visokog vođstva gostiju i uopšte scenarija susreta iz 1.dijela.

U zadnjih 10 minuta 1.dijela, ostali smo bez ideje, Kolar nam je sve pohvatao, igrači Spačve su lako poentirali, a od naših igrača od kojih se najviše očekivalo nismo vidjeli skoro ništa.

U drugom dijelu takođe, napadački nismo pokazali neku zavidnu inventivnost, pa rijetko bilježimo neku smislenu akciju na krilo ili za pivotu, ali smo zahvaljujući prije

svega individualnim kvalitetima bili nešto učinkovitiji. U napadu sigurno imamo dosta prostora za napredak, ali trebaće još vremena i strpljenja da se momci uigraju u pravom smislu riječi i da pojedini igrači dođu na svoj nivo.“ navode iz tabora Gračanice na zvaničnom facebook profilu.

Kako iz tabora Gračanice sami kažu, već nakon tri odigrana susreta evidentno je da imaju problema u odbrani, u segmentu igre po kojoj su izabranici Damira Doborca proteklih sezona bili prepoznatljivi.

U ekipi Gračanice strijelci su bili: Karanović 8, Mehmedović 4, Musić 3, Isaković 3, Mehmedćehajić 2, Hamidović 2 (1/1), Šahdanović 1, Dautović 1, Džinović 1, Demirović 1.

Naredni pripremni susret RK igra  u srijedu u dvorani Luke protiv ekipe Konjuh Živinice.

TURNIR GRADA GRAČANICA U ODBOJCI NA PIJESKU

U subotu (19.08.) Sportski savez Grada u saradnji sa Ženskim odbojkaškim klubom organizovao je turnir u odbojci na pijesku. Ukupno se prijavilo 10 ekipa, a na samom početku turnira prisutnima se obratio gradonačelnik Nusret Helić  i član Upravnog odbora Sportskog saveza Mirsad Halilović.

Prve tri ekipe su:

I mjesto “ŽUTE MAJICE”

II mjesto “MARLBORO”

III mjesto “RIJEKA”

„Čestitke ekipama i hvala svima koji su uzeli učešće. Sljedeće godine se vidimo u još većem broju“ poručuju iz Sportskog saveza i ŽOK .

TENISKA LIGA-  GRAČANICA

Kako je to već ustaljena praksa, vikendom se igraju mečevi teniske lige Gračanice, a kako liga ulazi u završnicu sve ozbiljniji mečevi se igraju. „Bilo je uzbudljivo ovaj vikend te su se desila i neka iznenađenja.“ poručili su Teniskog kluba 21. Igrači sve više dižu formu, a publika koja je prisutna u sve većem broju uživa u dobrim mečevima.

Pregled trenutnog stanja po grupama:

Podsjećamo u organizaciji Teniskog kluba 21, zvanično su počele prijave za školu tenisa za djecu i mlade. Prvi ciklus osnovne škole tenisa za djecu od pet do 12 godina počinje u Septembru. Sve informacije možete pronaći na našoj web stranici, te na facebook stranici Teniski klub 21.

ŠKOLA PLIVANJA

Danas je bio upis za projekt “Obuka učenika/ca neplivača” gdje se prijavilo 68 polaznika, što je odličan odziv.

Škola plivanja zvanično počinje sutra (utorak) u 09:20h na bazenima Terme . Iz Sportskog saveza Grada dali su informaciju za roditelje da mogu prijaviti svoje dijete i u narednim danima obuke.