back to top

Sloboda pobijedila Zrinjski i prošla u četvrtfinale Kupa BiH

Nogometaši Slobode su se plasirali u četvrtfinale Kupa BiH pobijedivši Zrinjski u Tuzli nakon izvođenja penala.

Zrinjski je poveo u 40. minuti. Bašić je ubacio s lijeve strane, a Bilbija glavom pogađa za vodstvo Plemića.

U drugom poluvremenu Sloboda je imala veći posjed lopte, no domaći nogometaši nisu napravili nijednu izgledniju priliku za pogodak sve do 90. minute kada je u gužvi u kaznenom prostoru Ramić pogodio za 1:1 te je susret odlučen izvođenjem penala.

Sloboda je bila uspješnija u izvođenju penala te se plasirala u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine. Beganović, Ćivić i Maksimović su pogodili za Tuzlake, a Bilbija i Savić za Zrinjski.

Penale su promašili Zlomislić, Magdić i Juranović u redovima Zrinsjkog, a Ramić u redovima Slobode.

Sloboda – Zrinjski 1:1, penali 3:2 (Ramić 90′ – Bilbija 40′) (Foto: Ilustracija)