back to top

Titula viceprvaka države i dvije bronze za takmičarke ORKKA-e

titula viceprvaka države i dvije bronze za takmičarke orkka-e

U nedjelju su završeni nastupi takmičara KBS ORKKA na Državnom prvenstvu za djecu do 13 godina, koje se održalo u zeničkoj Areni.

Na Državnom prvenstvu učešće je uzelo 685 takmičara iz 90 karate klubova. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, nastupio je sa tri mlade takmičarke, koje su ostvarile puni učinak, osvojivši tri medalje, i to jednu srebrenu i titulu viceprvaka države, i dvije bronzane medalje.

Srebrenu medalju i titulu viceprvaka BiH, osvojila je Ikanović Sarah, u kategoriji borbe djevojčice 12 godina, -40 KG.

U istoj kategoriji, borbe djevojčice -40 KG, bronzano odličje osvojila je Fatušić Emina.

Drugu bronzu za KBS ORKKA Lukavac, osvojila je Minela Ćosić, u kategoriji borbe djevojčice -50 KG.

Medaljama sa Državnog prvenstva, mlade takmičarke KBS ORKKA su izborile svoje mjesto u dječijoj reprezentaciji BiH.

Statusom reprezentativki BiH u dječijem uzrastu, Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u 2021. godini, u svojim redovima i zvanično ima reprezentativce BiH u svim selekcijama za predstojeće reprezentativne nastupe, i to djeca, kadeti, juniori, mladji seniori i seniori.