Tuzla vijesti TK iz minute u minutuTuzlanski učenici osvojili 15 medalja na BOSEPO olimpijadi...

Tuzlanski učenici osvojili 15 medalja na BOSEPO olimpijadi naučnih projekata FOTO

Na Trinaestoj olimpijadi naučno-istraživackih projekata BOSEPO 2022 učešće su uzela i 42 učenika Osnovne i Srednje Richmond Park Međunarodne škole u Tuzli.

Prezentirali su projekte iz nekoliko oblasti: Energije, Ekologije, Inženjeringa, Informacionih tehnologija i produkcije kratkog filma.

U finalnom takmičenju, koje je održano 18. i 19. februara, predstavili su 25 projekata i osvojili ukupno 15 medalja: 4 zlatne, 4 srebrne i 7 bronzanih.

Trinaesta BOSEPO olimpijada bila je još jedan festival znanja i kreativnosti na kojem su učenici iz Bosne i Hercegovine predstavili svoje ideje takmičeći se sa učenicima iz nekoliko drugih zemalja, kao što su: Meksiko, Južnoafrička Republika, Indonezija, Turkmenistan, Sjeverna Makedonija i dr.

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Adin
Adin je geek manijak. Donosi vam najnovije it vijesti i savjete. Zna sve o mobitelima, laptopima, tabletima. Koje aplikacije ne trebate, bez kojih ne možete. Voli putovati, dobro jesti i piti, pa često piše o mjestima koje trebate posjetiti.