Tuzla vijesti TK iz minute u minutuAtletičari Slobode Tehnograd u Zagrebu oborili dva državna...

Atletičari Slobode Tehnograd u Zagrebu oborili dva državna rekorda

Na Otvorenom prvenstvo grada Zagreba koje je održano proteklog vikenda, takmičari Atletskog kluba Sloboda Tehnograd su oborili dva seniorska dvoransta rekorda Bosne i Hercegovine.

Prvi pripada Hajrudinu Vejzoviću koji je slavio na 60 metara sa vremenom 6:81 sekundi. U ovoj trci atletičar tuzlanskog kluba Edhem Vikalo bio je treći s vremenom 6:90, a Omar Džanić je kroz cilj prošao peti sa rezultatom 7:01, što mu je lični rekord.

Drugi državni rekord pripada Slobodinoj štafeni 4×200 metara u sastavu Omar Džanić, Edhem Vikalo, Bakir Musić i Hajrudin Vejzović, koji su osvojili prvo mjesto sa vremenom 1:32:85.

Takođe, na ovom takmičenju u glavnom gradu Hrvatske, Adi Nurkanović je istrčao lični rekord na 3000 metara s vremenom 9:05:31 osvojivši treće mjesto, čime je obezbjedio normu za Prvenstvo Balkana za juniore.

Ovim rezultatima su u Atletskom klubu Sloboda Tehnograd na najbolji način najavili proslavu 75.rođendana.