back to top

Ema Mešković i Nikola Pavljašević novi prvaci BiH u atletici

Na pojedinačnom atletskom prvenstvu BiH, za dječake i djevojčice (2007. godište i mlađi) održanom u nedjelju u Zenici uspješno su nastupili takmičari AK “Sloboda Tehnograd” iz Tuzle.

Osvojene su dvije nove titule prvaka Bosne i Hercegovine do kojih su došli Ema Mešković i Nikola Pavljašević.

Ema Mešković je osvojila zlato u disciplini 300 metara sa rezultatom 43,43 sekunde, dok je Nikola Pavljašević bio najbolji u diciplini 1500 metara stipl sa rezultatom 4:59,35 sekundi. Ovo je drugi naslov prvaka BiH za Pavljaševića koji je ranije titulu osvojio i u kategoriji pionira u disciplini 1000 metara.

Bronzane medalje iz “AK Sloboda Tehnograd” su osvojili Ena Bećirović u trci na 600 m, te Ismihan Muratović u troskoku.

Atletičari AK “Sloboda Tehnograd” osvojili su i tri četvrta mjesta, Luka Matuzović u disciplini 300m, Amer Bećirović u disciplini 600m, te Ismihan Muratović u skoku u vis, dok je Nudžejma Vrabac u trci na 300 m zauzela 8 mjesto.