back to top

FK Sloboda Tuzla najefikasnija ekipa prvenstva

Fudalski klub Sloboda Tuzla jesenji dio prvenstva Prve lige Federacije BiH završio na prvom mjestu i osvojio titulu jesenjeg prvaka Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2023/2024.

Igrači Slobode su u 15 odigranih utakmica osvojili su 36 bodova, tri više u odnosu na NK Stupčanica Olovo ostvarivši skor od 12 pobjeda i tri poraza, bez neriješenih rezultata.

Sloboda je i najefikasnija ekipa prvenstva. U 15 odigranih kola igrači tuzlanskog kluba postigli su 33 gola. U svim utakmicama fudbaleri FK Sloboda postizali su minimum po jedan pogodak izuzev u Goraždu i Zenici kada su poraženi rezultatom 2:0 od FK Goražde i 1:0 od NK Zenica. Treći prvenstveni poraz Sloboda je pretprila u Gračanici od NK Bratstvo rezultatom 2:1.

Najubjedljivije pobjede ostvarene su u 2. kolu protiv NK Jedintsvo, u 4. kolu protiv OFK Gradina kada su upisane pobjede od 4:0, te u 8. kolu kada su na stadionu Tušanj savladali FK Mladost rezultatom 6:2.

Najbolji strijelci kluba su Delić Kenan i Haris Dilaver koji su postigli po šest golova.

Ekipu FK Sloboda je sa klube ove jeseni predvodio Zlatan Nalić, koji je u 15 odigranih kola koristio usluge 25 igrača i to: Harun H.Beganović (1322 minute), Nermin Mujkić (1260 minuta), Haris Dilaver (1180 minuta – 6 golova), Muminović Azir (1170 minuta), Muharem Čivić (1126 minuta – 1 gol), Alen Kurtalić (1095 minuta – 1 gol), Dino Kalesić (1017 minuta – 4 gola), Kenan Dervišagić (995 minuta – 5 golova), Said Huseinović (885 minuta – 4 gola), Kenan Delić (813 minuta – 6 golova), Eldar Hasanbegović (773 minute – 1 gol), Stefan Vulić (738 minuta), Tarik Kapetanović (664 minute – 1 gol), Adis Hadžanović (617 minuta), Haris Hasanović (426 minuta), Luka Merdović (315 minuta – 2 gola), Faruk Dalipagić (180 minuta), Sanjin Lelić (128 minuta), Ardonis Mućaj (86 minuta), Ajdin Mujić (18 minuta), Anes Vazda (16 minuta), Ajdin Beganović (15 minuta), Osman Sejranić (7 minuta) i Adin Kovačević (3 minute).

FK Sloboda igrat će i u 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine. (FK Sloboda)