Fudbaleri Slobode obezbijedili opstanak u Premijer ligi BiH

Fudbaleri tuzlanske Slobode pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 2:1 (1:1) u utakmici 31. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je za Tuzlake bila biti ili ne biti, a s pobjedom su gotovo i teoretski obezbijedili opstanak u Premijer ligi BiH. Rudar iz Prijedora ima teoretsku šansu, ali je ona u domenu naučne fantastike jer im je potrebno da stignu Slobodinu gol-razliku, ali i da upišu obje pobjede, a Tuzlaci poraze.

Od prvih trenutaka današnje utakmice Sloboda je diktirala ritam. Veliko slavlje je ubilježeno u 14. minuti kada je loptu iz kornera uputio Dženis Beganović, a Mirsad Ramić udarcem glavom matirao golmana Banjalučana.

Do finiša prvog dijela Sloboda je imala više od igre, a onda je Milan Vušurović u 45. minuti kaznio grešku u odbrani domaćih. Uslijedili su protesti Tuzlaka, a crveni karton je pokazan treneru Gradimiru Crnogorcu.

U nastavku blaga terenska inicijativa je na strani domaćih. U 72. minuti Mirsad Ramić je ponovo strijelac, ali ovoga puta na asistenciju Mladena Veselinovića.

Sloboda je do kraja uspjela sačuvati dragocjenu prednost i došla do 32 boda. S druge strane Borac je ostao na 50 osvojenih bodova. Fena

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Adin
Adin je geek manijak. Donosi vam najnovije it vijesti i savjete. Zna sve o mobitelima, laptopima, tabletima. Koje aplikacije ne trebate, bez kojih ne možete. Voli putovati, dobro jesti i piti, pa često piše o mjestima koje trebate posjetiti.