back to top

KBS Šotokan:Uspjeh u 2.kolu Reginalne lige Tuzla

kbs šotokan:uspjeh u 2.kolu reginalne lige tuzlaU subotu,23. marta, u Sportskoj dvorani Osnovne Škole u Klokotnici, u organizaciji Karate kluba DOBOJ ISTOK, održano je 2. kolo Karate lige Tuzlanske regije u karateu u uzrasnim kategorijama djeca od 6 do 13 godina, kadeti, juniori i seniori kate i borbe pojedinačno i ekipno. Na ovom takmičenju učešće je uzelo oko 420 takmičara iz 23 kluba.

Za Karate klub Šotokan nastupilo je 23 takmičara u pojedinačnim kategorijama u borbama. Naši takmičari su ostvarili dobar rezultat osvojivši 6 zlatnih, 10 srebrenih i 4 bronzane medalje. U ukupnom plasmanu zauzeli su 5.mjesto.

ZA KARATE KLUB “ŠOTOKAN” ZLATNE MEDALJE OSVOJILI SU:Mušić Advija, Mušić Admir, Salkanović Dženeta, Karović Sanjin, Mustafić Mirza i Hasanović Esma.

Srebrene medalje osvojili su:Bojić Adna, Šljivić Merjem, Ćasurović Džemal, Hasanović Muhamed, Hasanović Ilhana, Jašarević Elnur, Durić Amila, Lačić Asja, Mustafić Amir i
Mustafić Ajla.

Bronzane medalje osvojili su :Mustafić Lamija, Ćasurović Anida, Ahmetašević Ahmed i Čergić Nedim.

Pred nama je još puno takmičenja i boljih rezultata svakako će biti.Takmičari K.K. ŠOTOKAN Živinice nastavljaju s pripremama za takmičenja koja su pred nama,
u subotu, 30.03.2024.godine će nastupiti na međunarodnom takmičenju u Tuzli gdje je organizator Karate klub DO Tuzla.

Nadamo se da će naši takmičari ostvariti dobar rezultat .Zahvaljujemo se ovim putem podršci Grada Živinice, roditeljima naših članova i našem sponzoru ATRIUS PROJEKT./predsjednik kluba Ahmo Bojić/