back to top

Košarkaši Slobode upisali treći poraz u prvenstvu

Košarkaši Slobode sinoć su odigrali odgođeni susret četvrtog kola protiv ekipe Širokog na Pecari.

Domaćin je u ovaj susret ušao kao jedna od dvije neporažene ekipe u prvenstvu, a svoj pozitivan niz nastavili su i nakon susreta sa ekipom iz Tuzle. Sloboda nije uspjela zaustaviti niz Širokog od tri prvenstvene pobjede, a zatim i tri pobjede na turniru ABA 2 lige u Sarajevu, te su u ovom ogledu na Pecari upisali svoj treći poraz.Široki je od samog početka krenuo sa namjerom da nametne svoj ritam igre i ostvari prednost kojom će kasnije utakmicu uvesti u mirnu luku. Nakon prve dionice igre Sloboda je imala rezultatski zaostatak, ali nisu dozvoljavali domaćima da naprave značajniju rezultatsku prednost i gosti su tako držali priključak u ovom susretu. Na poluvremenu je Široki imao jednocifreni plus od sedam poena razlike pri rezultatu 47:40.

Treći period donio je nešto čvršću igru domaćih u odbrani čime su limitirali košarkaše Slobode na svega 11 poena u 10 minuta što je bilo dovoljno da naprave dvocifrenu prednost. Četvrta dionica utakmice bila je rezultatski izjednačena, a gosti nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti rezultat domaćih. Široki je nastavio u nešto sporijem tempu kojim je održao stečenu prednost još iz treće četvrtine i time priveo utakmicu kraju za konačan rezultat 77:64 i nastavak pobjedničkog niza.

U redovima Slobode najzapaženiju ulogu imao je Almir Hasandić koji je postigao 21 poen. Među dvocifrenim igračima bili su još Nikola Jeftić sa 13 te Josh Scott sa 10 poena. U ovom susretu u rosteru Slobode našao se i Adi Alikadić koji se, nakon dužeg izbivanja sa terena zbog bolesti, vratio u tim i u svojoj prvoj utakmici nove sezone postigao je šest poena. Ekipu Širokog do pobjede su vodili kapiten Ive Ivanov sa double-double učinkom od 17 poena i 11 skokova te Mile Čović sa 16 ubačenih poena.

Sloboda nakon četiri odigrana susreta bilježi omjer od jedne pobjede i tri poraza dok Široki poslije četiri kola još uvijek ne zna za poraz. Crveno-crni priliku za popravni imaju već u subotu na parketu Mejdana kada će ugostiti ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada u okviru petog kola prvenstva Bosne i Hercegovine./OKK Sloboda/