back to top

Rukometni klub Konjuh savladao Borac rezultatom 32:30

rukometni klub konjuh savladao borac rezultatom 32:30

Rukometni klub Konjuh Živinice jučer je u Sportskoj dvorani u Živinicama u okviru 21. kola BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao rukometni klub Borac iz Banja Luke sa rezultatom 32:30.

Živinička publika nije uživala u rukometnoj ljepotici jer je utakmicu karakterisala nestrpljiva igra sa velikim brojem tehničkih pogreški.

Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji u četvrtoj minuti imaju dva gola prednosti kod rezultata 4:2, nakon čega slijedi puno bolja igra gostujuće ekipe koja u 15. minuti ima tri gola prednosti kod rezultata 8:11.

U narednim minutama kroz nekoliko mini serija rukometni klub Konjuh dolazi do prednosti koju uspijevaju sačuvati do poluvremena. Na veliki odmor odlazi se kod rezultata 20:18.

U drugom poluvremenu ujednačena igra. Postignuti golovi su uglavnom djelo individualnog kvaliteta, a tehničke pogreške nizali su jedni i drugi. U posljednjih pet minuta Konjuh igra prepoznatljivu igru, te slavi pobjedu rezultatom 32:30.

Velike probleme na putu do bitna dva boda Konjuhu je pravio neugodni srednji bek gostujuće ekipe Nikša Petrović koji je postigao 12 golova i u velikoj mjeri razigravao svoju ekipu.

Konjuh je do pobjede predvodio Osmanhodžić sa devet golova, a pratili su ga Selimović sa sedam i Bubić sa četiri postignuta gola, dok po tri su dodali Hadžiavdić, Modrić i Klopić.

Adi Klopić jučerašnji susret odigrao je pod povredom, a upravo je njegovim golom u 58. minuti pitanje pobjednika odlučeno, kada je Konjuh otišao na tri gola razlike što je bila prednost koju gosti nisu mogli stići.

Iako je do kraja prvenstva ostalo još da se odigra devet susreta, naredni koji će se odigrati već za vikend na gostovanju kod fenjeraša na tabeli BH telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipe Kaknja posljednji je koji dolazi iz reda nešto lakših susreta za rukometaše Konjuha jer ima svaka predstojeća utakmica donosi teškog rivala na putu do dva boda.

Nakon 21. odigranog susreta rukometni klub Konjuh zauzima sedmu poziciju sa 24 prikupljena boda, uz omjer od 12 pobjeda i devet poraza.