back to top

Sloboda golom Mehmedovića savladala Tuzla City i osvojila zlata vrijedne bodove |

U 29. kolu m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri Slobode na Gradskom stadionu Tušanj, dočekali su Tuzla City i slavili izuzetno vrijednu pobjedu rezultatom 1:0. Crveno – crni u ovaj susret ušli su nakon remija u Trebinju protiv Leotara pa se pobjeda protiv gradskog rivala nametnula kao imperativ u borbi za opstanak.

Fudbaleri Slobode bolje su otvorili susret, ali nakon povrede Husejnovića i napuštanja terena kao da su inicijativu postepeno počeli prepuštati gradskom rivalu. Kako se bližio kraj prvog poluvremena ozbiljnije prilike da ugroze gol imali su fudbaleri Tuzla City-ja.

Najbolju od svih prilika imao je Mićo Kuzmanović u finišu prvog poluvremena kada je sa bijele tačke šutirao ali mu je sjajno šut odbranio Semir Bukvić, kojem je ovo bio četvrti odbranjeni penal u sezoni. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova. U nastavku susreta izjednačena igra, nekoliko prilika na obje strane bez konkretne realizacije.

Do velike radosti na Tušnju čekalo se do 67. minute kada Komazec šalje pas do Mehmedovića a ovaj bez mnogo kalkulisanja šalje loptu u nebranjeni dio Fejzićevog gola za vodstvo Slobode od 1:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su fudbaleri Slobode osvojili izuzetno važna tri boda u borbi za opstanak. U narednom kolu fudbaleri Slobode gostuju ekipi Zrinjskog koja je osigurala novu titulu prvaka BiH dok će Tuzla City na Tušnju dočekati ekipu Sloge.

(Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)