back to top

Tuzlanke upisale sedmu pobjedu u nizu

U 19. kolu Prve ženske lige FBiH, naš ženski tim, na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, pobijedio je ŽNK Željezničar 2011 2:0.

Naše djevojke današnji susret su dočekale kao favoriti i prvoplasirana ekipa prvenstva koja još uvijek nije osjetila gorčinu poraza. Od prve minute su napadale i stvarale šanse, gošćama nisu dopuštale da ih ozbiljnije ugroze, a na kraju su novom pobjedom i sa nova tri boda potvrdile današnju ulogu favorita.

Prva prilika viđena je u 7. minuti susreta. Aljić je isprobala svoj šut sa distance, no bila je neprecizna. Udarcem iz daljine 5 minuta kasnije prijetila je i Zolotić, ali bez opasnosti po gol Željezničara. Nastavile su crveno-crne sa napadima. Tutnjić se u 17. minuti našla u izglednoj prilici, bila je neprecizna sa vrha šesnaesterca.

Uprkos dominaciji na terenu, djevojke koje sa klupe predvode Armin Mujezinović i Alen Kapidžić nisu uspjele da zatresu protivničku mrežu. Međutim, to ih nije poremetilo u njihovom cilju. Bile su strpljive, stvarale šanse, a blizu pogotka bila je i Aljić u 25. minuti. Odigrala je odličan dupli pas sa Topalović nakon kojeg je šutirala direktno u golmanicu gostiju. Prijetila je glavom Petrović u 30. minuti, na centrašut Zolotić iz slobodnog udarca. Njen udarac odlazi iznad gola gostujuće ekipe.

Dvije minute kasnije naša ekipa dolazi u vodstvo. Zolotić je sa distance odlično šutirala, Cerić najprije brani njen udarac, a u nastavku akcije Tutnjić loptu posprema u mrežu protivničkog tima za vodstvo našeg tima. Tutnjić je tako nastavila golgetersku seriju te je u proljetnom dijelu sezone na svakom meču postigla minimalno jedan pogodak.

Crveno-crne tu nisu stale. Nastavile su sa napadačkom igrom, a novi pogodak viđen je 40. minuti. Aljić je fantastično izvela korner i pronašla Topalović koja trese mrežu protivničkog gola. Za najboljeg strijelca Prve ženske lige FBiH ovo nije bio težak zadatak i svojim novim ligaškim pogotkom udvostručila je prednost.

tuzlanke upisale sedmu pobjedu u nizu

Do odlaska na odmor vrijedi spomenuti i priliku Bilalić. Odlično je prošla dvije protivničke igračice, šutirala sa distance, no pogodila je prečku. Sasvim zasluženo vodstvo naših djevojaka nakon prvih 45 minuta.

Nastavak je ponudio isti scenarij kao i u prvom poluvremenu. Naše djevojke su napadale, pokušale doći i do trećeg pogotka. U nekoliko navrata malo im je nedostajalo da to i ostvare. Aljić je u dva navrata šutirala sa distance, ali oba puta je bila neprecizna. Opasna po gol gostiju bila je i Tutnjić, ali nakon 32. minute nije uspjela postići još jedan pogodak.

Djevojke su tako došle do nove pobjede u domaćem prvenstvu. Ostale su lideri na tabeli i do kraja prvenstva ih očekuju još dva kola. Premijer liga BiH je sve bliže, a vjerujemo da će i u preostale dvije utakmice nastaviti sa kvalitetnim igrama kao u dosadašnjem dijelu lige i da će nakon zadnjeg kola slaviti plasman u najelitniji rang ženskog bh. fudbala.

Od prve minute na današnjem susretu nastupile su Delić, Petrović, Milkunić, Mešić, Jurišić, Zolotić, Bilalić, Ahmić, Aljić, Topalović i Tutnjić. Priliku za igru još su dobile H.Mehmedović i Hodžić. (FK Sloboda)