back to top

Zlata vrijedni bodovi! Sloboda na Tušnju u sudijskoj nadoknadi pobijedila Široki Brijeg |

Sloboda je u posljednjoj utakmici 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju savladala Široki Brijegi rezultatom 2:1. Publika na Tušnu je mogla gledati borbenu utakmicu u kojoj su fudbalerima Slobode bili potrbni bodovi u borbi za opstanak a gostima iz Širokog Brijega za izlazak na Evropsku scenu. Fudbaleri Slobode su poveli u 53. minuti.

Ćavar je u jednom duelu oborio Kapetanovića i sudija Mulahasanović je dosudio penal za Slobodu. Siguran realizator za 1:0 bio je Stojan Vranješ. Nakon dosuđenog penala gosti su protestvovali smatrajući da nije bilo kontakta, ali sudijska odluka se nije mijenjala. Sloboda je imala vrijedno vodstvo i prijeko potrebna tri boda “u džepu” koa su im omogućavala da izađu iz opasne zone. U 81. minuti hladan tuš na Tušnju. Oliveira je centrirao, Bukvić loše interveniše, a Radić glavom pogađa. U 89. minuti stativa je spasila domaće. Radić je šutirao, savladao Bukvića ali stativa se ispriječila.

Kada je publika na Tušnju pomislila da su bodovi izgubljeni na scenu stupa Emir Jusić koji u stilu vrsnog strijelca u sudijskoj nadoknadi pogađa za 2:1. Ovo je sedma ovosezonska podjeda koja Slobodi omogućava bijeg iz opasne zone.

(Tuzlanski.ba Foto: Blicko Junior)